Wszyscy mówią, że cię kocham - książki dla dzieci na Dzień Matki i Dzień Ojca

Wszyscy mówią, że cię kocham – książki dla dzieci na Dzień Matki i Dzień Ojca

Dla rodziców niezdecydowanych, co kupić na ten wyjątkowy dzień, dostępnych jest kilka książek. Niektóre z nich to klasyki, które być może już znasz. Ale nowe książki o mamach to zawsze gratka. Oto kilka rekomendacji.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu lupiko.pl

Snuggle with Mom by Celina Kalluk

Ta książka dla dzieci bada rosnącą więź między matką a dzieckiem. Zaczynając od narodzin dziecka, matka nuci melodię bez słów, nosząc swoje dziecko w ramionach, pomagając mu chodzić i bawiąc się z nim. Historia przenosi się następnie do matki machającej synowi do szkoły podstawowej i pakującej jego samochód. Jeśli szukasz świetnej książki dla dzieci na Dzień Matki, Przytul się z mamą autorstwa Celiny KALLUK to słodki wybór.

Przytul się z mamą to wspaniały hołd dla miłości, jaką matka darzy swoje dziecko. Książka uczy dzieci, jak dbać o swoje mamy. Od zaplanowania randki do zabawy, po urozmaicenie posiłków, dzieci mogą dowiedzieć się, jak sprawić, by dzień ich mamy był wyjątkowy. Podczas gdy uczą się, jak dbać o swoje mamy, uczą się również doceniać pracę, która wiąże się z wychowaniem dziecka.

Pomimo różnic w sposobie wychowywania dzieci przez mamy, miłość wszystkich matek do dzieci jest bezwarunkowa. W tych różnorodnych książkach dla dzieci o mamach dzieci będą się identyfikować z wieloma różnymi mamami i sytuacjami. W końcu przekonają się, że miłość jest najważniejszą rzeczą w rodzinie.

Piękna, szczegółowa książka o ciąży i macierzyństwie. Dzieci pokochają tę książkę, która łączy pouczający tekst z uroczymi ilustracjami. Jest to doskonała propozycja dla klubu książki matki i córki. Autorka tej książki jest uznaną na całym świecie opowiadaczką.

Piękna książka obrazkowa dla małych dziewczynek. Przedstawia piękną małą dziewczynkę o imieniu Maxine, która szuka „najlepszej matki”. Jest zmęczona tym, że mama mówi jej co ma robić, więc zaczyna przeprowadzać wywiady z kilkoma matkami i w końcu dochodzi do wniosku, że sama jest najlepszą mamą na świecie.

Co kochasz? by Jonathan London

Autor i ilustrator Jonathan London napisał i zilustrował ponad sto książek dla dzieci. Jego książki posiadają różnorodną tematykę, od przyrody po dzikie zwierzęta. Jego twórczość została doceniona za współczucie i zaangażowanie w sprawy zwierząt. Mieszka w północnej Kalifornii. Ta książka dla dzieci to zabawna i pouczająca lektura.

Happy Mother’s Day! by Celina Kalluk

W Dzień Matki piosenkarka Celine Dion uhonorowała ukraińskie mamy wzruszającym postem. Piosenkarka, która świętowała ten dzień ze swoimi trzema chłopcami, pochwaliła wszystkie matki i ich siłę. Pomimo swoich ostatnich zmagań ze zdrowiem, Celine powiedziała, że była „bardzo szczęśliwa”, że mogła być ze swoimi dziećmi na święta.

W wierszu „Snuggle with Mom”, eskimoska śpiewaczka gardłowa opisuje prezenty dawane noworodkowi. Opowieść przedstawia matkę oczami dziecka. Na przykład jest ona chirurgiem, gdy naprawia wypchane zwierzę, chemikiem, gdy gotuje, i architektem, gdy bawi się klockami syna. Książka bada również rodziny dwupłciowe i ich doświadczenia z macierzyństwem.

125 zabawnych, troskliwych i słodkich cytatów na Dzień Matki

Jeśli chodzi o Dzień Matki, niektóre z najlepszych cytatów są słodkie, wzruszające i zabawne. Te humorystyczne powiedzenia celebrują rolę macierzyństwa i siłę, jaką nam daje. Te cytaty rozśmieszają nasze mamy i sprawiają, że czują się ważne, a jednocześnie są relatywne.

Nawet jeśli ich nie ma, mamy znaczą dla nas cały świat. Kartka na Dzień Matki z tymi cytatami rozjaśni jej dzień. Podobnie, list dołączony do specjalnego prezentu to świetny sposób na uhonorowanie mamy, niezależnie od odległości. Aranżacja kwiatowa lub spersonalizowana ramka na zdjęcia to również wspaniałe prezenty dla mam.

Miłość matki jest niepodobna do żadnej innej. Córki mogą zwierzać się mamie, nawet gdy są dorosłe, a ona może pomóc im wyrosnąć na pewnych siebie dorosłych. Te cytaty są również doskonałym sposobem, aby pokazać swojej matce, jak bardzo ją szanujesz i kochasz.

Wersety biblijne o matkach to świetne cytaty na Dzień Matki. Możesz użyć tych cytatów, aby napisać na kartkach, podpisach i postach w mediach społecznościowych. Można je również wykorzystać na inne okazje, takie jak urodziny czy rocznice. Podkreślają również znaczenie macierzyństwa i rolę, jaką odgrywa w wychowaniu dzieci.

Rodzina nie jest idealna; wszyscy mamy swoje wzloty i upadki. Na szczęście te cytaty mogą pokazać wszystkie zabawne momenty i utrzymać lekki nastrój. Możesz nawet użyć ich jako podpisów na Instagramie lub wiadomości tekstowych. A co najlepsze? Te cytaty nie są zbyt długie, aby zmieścić się w twoich wiadomościach tekstowych lub podpisach na Instagramie.

Miłość matki to największy dar. Zrobiła tak wiele dla swoich dzieci, zasługują na to, co najlepsze. Dlatego w ten Dzień Matki pokaż jej miłość, jaką masz dla niej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Książki dla dzieci pod choinkę
Czytaj Dalej

Książki dla dzieci pod choinkę

Książki dla dzieci pod choinkę mogą występować w wielu różnych formach. Książki te mogą być świetnym sposobem na…
Dlaczego dzieci potrzebują magii?
Czytaj Dalej

Dlaczego dzieci potrzebują magii?

Magiczne myślenie jest ważnym etapem rozwoju. Jest to czas, kiedy myśli dzieci stają się bardziej konkretne i zaczynają…