Książki, które pomogą dzieciom zmienić świat

Książki, które pomogą dzieciom zmienić świat

Książki Emmanuel Thompson

Książki z serii Emmanuel Thompson oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Emmanuel to pochodzący z Ghany chłopiec z poważną niepełnosprawnością. Po tym, jak jego ojciec opuścił rodzinę, zaczął jeździć na rowerach po całej Ghanie, aby zwiększyć świadomość potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego determinacja doprowadziła do wielu osiągnięć, w tym do ukończenia 400-milowej podróży rowerowej wokół Ghany. Książka jest wciągającą opowieścią o pokonywaniu wyzwań i osiąganiu celu.

Emmanuel Thompson to świetny wzór do naśladowania dla dzieci, które chcą odnieść sukces w życiu. Pokonał uprzedzenia i wytrwał. Jego książka pokazuje, że nawet osoby niepełnosprawne mogą osiągnąć swoje marzenia. Jego matka Comfort wspierała go przez wczesne lata życia, a on sam znalazł sposób, by wysyłać pieniądze do domu ojcu. Jego determinacja pozwoliła na utrzymanie otwartego sklepu, a on sam jest inspiracją dla wielu młodych czytelników.

Książki Thompsona uczą dzieci o kwestiach sprawiedliwości społecznej i promują zdrowe społeczeństwo – informacja ta pochodzi od redakcji strony drogadoczystosci.pl. Be a Changemaker, na przykład, pomaga dzieciom stać się przedsiębiorcami społecznymi. Książka jest ilustrowana przez Seana Quallsa, wielokrotnie nagradzanego ilustratora dziecięcego. Używa on kolażu i farb, aby przekazać emocje.

Emmanuel Ofosu Yeboah urodził się z jedną nogą. Często był wyśmiewany z powodu swojej niepełnosprawności. Ale jego matka nauczyła go sięgać po marzenia i nauczyć się grać w piłkę nożną. W wieku trzynastu lat musiał opuścić dom, aby pomóc rodzinie. Później nauczył się jeździć na rowerze i w końcu przejechał czterysta mil przez całą Ghanę. Dziś jest bohaterem narodowym i rzecznikiem osób niepełnosprawnych.

Be a Maker to zachwycająca książka, która zachęca dzieci do tworzenia każdego dnia. Tekst jest rytmiczny, a ilustracje zachwycają. Książka kończy się różnorodną grupą ludzi świętujących zmiany, których dokonali w swojej społeczności. Ta książka to świetny sposób na rozpoczęcie dyskusji o tym, jak ulepszyć społeczeństwo.

Książka Jacqueline Woodson

Jacqueline Woodson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką. Jej debiutancka powieść, Summer With Maizon, opowiada o dwóch afroamerykańskich dziewczynach z Bushwick na Brooklynie. Woodson uczęszczała na zajęcia z pisania w Nowym Jorku, a wieczorny czytelnik zajęć polecił jej złożenie rękopisu w dużym wydawnictwie. Wendy Lamb, redaktorka w Bantam Doubleday Dell, kupiła rękopis i została redaktorką Woodson.

Matka Jacqueline Woodson zmarła w 2009 roku i zostawiła swoim dzieciom dom, który kupili za jedyne 30 dolarów, kilkadziesiąt lat temu. W tym czasie dzielnica Bushwick przeżywała ponowny rozwój. W związku z tym wielu mieszkańców zostało wysiedlonych, a okolica przechodziła gwałtowną transformację. W tym czasie matka Jacqueline Woodson miała zaległości w spłacie hipoteki i była winna 300 000 dolarów.

Jacqueline Woodson urodziła się w czasie Ruchu Praw Obywatelskich, a jej pisarstwo dotyczy zmian społecznych i tego, jak je zmieniać. Jej celem jest inspirowanie zmian w młodych czytelnikach poprzez jej pisanie. Woodson jest autorką kilkudziesięciu książek, a wiele z nich zdobyło nagrody za doskonałość w literaturze dziecięcej. Została również nazwana Narodowym Ambasadorem Literatury Młodych przez Bibliotekę Kongresu.

„Brown Girl Dreaming” Jacqueline Woodson to najnowsza z linii książek dla młodych czytelników. Opowiadaczki Woodson mierzą się z trudnymi problemami, takimi jak rasizm, sieroctwo czy masowe uwięzienie. Jednak mimo ciężkich okoliczności młodzi bohaterowie okazują obfitą nadzieję, miłość i współczucie.

Jacqueline Woodson jest szóstym Narodowym Ambasadorem Literatury Młodzieżowej. Przez dwa lata będzie podróżować po kraju, szerząc wśród młodych ludzi swoje przesłanie dotyczące umiejętności czytania i pisania oraz zmian. Oprócz roli Krajowego Ambasadora, została mianowana stypendystką Fundacji MacArthura, odpowiednika „grantu geniusza” dla autorów.

Książka Nicoli Davies

Outside Your Window to książka obrazkowa wypełniona kolażem i poezją, która wyjaśnia pory roku i nasze relacje z naturą. Książka zachęca dzieci do szukania oznak natury, w tym gołębi szybujących nad miejskimi krajobrazami, robaków kopiących w ciemności i żołędzi rosnących w drzewa. Dzieci znajdą też kolorowe ogródki balkonowe, w których kwitnące kwiaty i tętniące życiem ptaki witają sezon z otwartymi ramionami.

Nicola Davies jest wielokrotnie nagradzaną autorką licznych książek dla dzieci. Studiowała zoologię na Uniwersytecie w Cambridge i od ponad 20 lat pisze dla dzieci. Jest miłośniczką przyrody i uważa, że związek dziecka z naturą jest niezbędny. Mieszka w Crickhowell w Walii i regularnie odwiedza szkoły.

Nicola Davies jest ambasadorką organizacji World Land Trust, która organizuje wystawę jej książki. Książka została zainspirowana powieścią Jeana Giono „Człowiek, który sadził drzewa” z 1953 roku, która opowiada o francuskim chłopie sadzącym drzewa. Powieść uchwyciła ducha ruchu ekologicznego i zainspirowała wiele kampanii sadzenia drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane