Problemy z porannym wstawaniem malucha

Problemy z porannym wstawaniem malucha

Jeśli jesteś rodzicem i masz problemy z wstawaniem malucha rano, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Po pierwsze, twoje dziecko może mieć inny czas snu niż twój. Jeżeli to jest przypadek, twoje dziecko może chcieć bawić się z jego zabawkami w jego pokoju lub trzymać się jego koca lub lovey. To może zakłócić poranną rutynę.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z polkadotbaby.pl

Nawyki wczesnego wstawania

Nawyki wczesnego wstawania są powszechne u małych dzieci, ale nie musisz się nimi przejmować na zawsze. Ta faza w końcu minie, a Ty powinieneś ustalić harmonogram dziecka wokół niej. Na przykład, jeśli pracujesz do późna w nocy, możesz przesunąć swój czas snu, aby dostosować się do harmonogramu wczesnego wstawania dziecka. Ta faza potrwa tylko kilka miesięcy, więc nie zniechęcaj się! Wraz z wiekiem dziecka, jego potrzeby w zakresie snu również się zmienią.

Pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny wczesnych pobudek. Nawyki wczesnego wstawania często pojawiają się z powodu kamieni milowych rozwoju, ząbkowania lub choroby. Inne przyczyny nawyków wczesnego budzenia się obejmują środowisko i rutynę. W niektórych przypadkach, nawyki wczesnego budzenia są trudniejsze do pokonania. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje dziecko miało dobry sen, możesz wprowadzić zegar dla maluchów – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu .

Możesz również chcieć dostosować czas budzenia się dziecka. Dla niemowląt, próbuje budzić twój dziecko między 5 i 6 rano. Wszystko przed tym czasem jest uważane za nocne przebudzenie, natomiast wszystko po tym czasie jest uważane za normalny czas przebudzenia. Jeśli jednak Twoje dziecko budzi się wcześniej niż o 6 rano, przesuń godzinę graniczną na później.

Inną częstą przyczyną jest ból gardła lub infekcja ucha. Nawet jeśli te warunki nie mają żadnych oczywistych objawów, mogą powodować wczesne budzenie się. Refluks lub uwięziony wiatr może być również przyczyną. Te warunki są bardzo powszechne dla noworodków i maluchów. Więc ważne jest, aby zająć się przyczyną tak wcześnie, jak to możliwe.

Nawyki wczesnego budzenia się nie świadczą o braku snu, ale wskazują na brak jakości snu. Dzięki kilku zmianom w strategii snu, możesz wyleczyć te problemy.

Czynniki stresu

Wczesne poranki mogą być trudnym czasem dla rodziców, a maluch może czuć niepokój o to, co ma się wydarzyć. Stres może wpływać na nastrój, koncentrację i wydajność dziecka w ciągu dnia. Dzieci, które doświadczają porannego niepokoju, mogą myśleć o problemach, zanim otworzą oczy, lub mogą nawet znaleźć sposoby, aby uniknąć wstania z łóżka. Może to prowadzić do frustracji i konfliktów.

Inne przyczyny stresu u dzieci obejmują duże zmiany w rodzinie. Zmiany te mogą powodować zwiększone emocje, nową rutynę i inne stresory. Jednak dzieci dobrze reagują na zmiany, gdy czują, że mają pewną kontrolę nad swoim życiem. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi z powodu wysokiego poziomu stresu, możesz zwrócić się o pomoc do pracownika służby zdrowia lub terapeuty.

Badania nad związkiem między snem a stresem są potrzebne, aby znaleźć sposoby zapobiegania nadmiernemu stresowi u małych dzieci. Wyniki tego badania mogą również dostarczyć wskazówek do opracowania interwencji mających na celu poprawę snu. Naukowcy planują zbadać wpływ stresu na sen dzieci oraz to, jak ich sen jest związany z ich zdrowiem społecznym i emocjonalnym.

Maluchy, które często budzą się w nocy, staną się przemęczone rano. Będą budzić się wcześniej niż o zwykłej porze. Dzieje się tak dlatego, że ich systemy są przestymulowane i często się budzą. Sen przez noc pomaga twój berbeć spać głębiej i zapobiega nocnym karmom.

Zmiana bedtime

Jeśli zauważasz, że twój berbeć budzi się wcześnie rano, to może być dlatego, że dostaje mało snu. Wczesne poranne pobudki są powszechne wśród niemowląt, i ty możesz korygować ten problem zmieniać czas twój berbeć iść spać. Ty musisz jednak unikać robienia bedtime zbyt wcześnie, ponieważ to może powodować twój berbeć być overtired.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest unikanie budzenia dziecka w ciemności. To jest niezalecane że ty budzisz twój berbecia w ciemności, ponieważ to wysyła mylącą wiadomość. Co więcej, wczesne wstawanie wysyła mieszaną wiadomość do dziecka, a ono może nie znać różnicy między 2:15 a 5:45. W ten sposób możesz nauczyć się lekcji w trudny sposób.

Innym rozwiązaniem jest przesunięcie czasu, w którym budzisz swojego malucha. Pchanie pora snu z powrotem przez piętnaście minut może być dobrym rozwiązaniem, jak to będzie zakwaterowywać berbeć cykl snu. Jednakże, próbować no pchać ten czas z powrotem więcej niż 15 minut na dzień. Robiąc to, twój berbeć będzie lepiej sprawnie obsługiwać ekstra sen.

Jeden więcej ewentualny powód wczesny ranny budzenie się jest jet lag. To zdarza się gdy twój berbeć circadian rytm nie dostosowywać nowy strefa czasowa. To może brać up to trzy dni doganiać. W tym przypadku, dziecko może być coraz zbyt mało snu. Spowoduje to brak energii, co utrudni ponowne uśpienie dziecka.

Bawienie się z dzieckiem, dopóki nie będzie gotowe do wstania

Jest to częsty problem, z którym rodzice spotykają się u swoich maluchów. Wszyscy próbowaliśmy pocieszyć płaczące dziecko lub trzymaliśmy je przez dłuższy czas. Ale większość dzieci wyrasta z etapu cranky awakening. Oto jak rozwiązać ten problem.

Po pierwsze, dzieci potrzebują snu. Fizjologicznie możemy dobrze funkcjonować tylko wtedy, gdy mamy wystarczająco dużo snu. Trzymanie w domu zegara może pomóc dziecku nauczyć się, kiedy jest czas na pobudkę.

Następnie ustal poranny rytuał. Rytuał ten może być prosty lub rozbudowany w zależności od wieku i etapu rozwoju dziecka. Kiedy Twoje dziecko jest wystarczająco duże, pozwól mu pomóc stworzyć rytuał, który najbardziej mu odpowiada. Ustal czas na czytanie książki i przytulanie. W ten sposób zrozumieją znaczenie regularnego rytuału i będą bardziej podekscytowani, aby wstać rano.

Ważna jest stała kontrola dziecka podczas porannej rutyny. Starsze dzieci mogą potrzebować, abyś je uspokoił po przebudzeniu. Możesz to zrobić sprawdzając je co 15 minut, dopóki nie wybije szósta rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nowe książki o Basi
Czytaj Dalej

Nowe książki o Basi

Nowa książka dla dzieci Nowe książki o Basi to świetna lektura, która uczy dzieci odczuwania empatii wobec innych.…