Świętuj Boże Narodzenie z ulubionymi bohaterami książek

Świętuj Boże Narodzenie z ulubionymi bohaterami książek

Dzieci uwielbiają czytać o swoich ulubionych bohaterach książkowych, a Boże Narodzenie nie jest tu wyjątkiem. Oto kilka lekcji i zajęć, które pomogą Ci celebrować święta z ulubionymi bohaterami książek Twoich dzieci. Może nawet zainspiruje Cię to do stworzenia przyjęcia urodzinowego dla ulubionych bohaterów lub zorganizowania imprezy na cześć samych bohaterów książkowych!

Lekcje

Świetnym sposobem na włączenie tematu Bożego Narodzenia do programu nauczania w klasie jest wykorzystanie ulubionych postaci książkowych jako środków dydaktycznych. Upewnij się, że zbadałeś zasady, które regulują wykorzystanie wybranych przez Ciebie tekstów. Jedną z najlepszych książek z opowiadaniami świątecznymi jest The Best Christmas Pageant Ever, która jest lekką komedią z religijnymi powiązaniami. Możesz go kupić za mniej niż 6 dolarów na Amazon. Innym świetnym wyborem jest Horrible Harry & the Holidaze, który jest bardziej ogólny i może być używany do nauczania różnych tematów świątecznych – cytat ten został zaczerpnięty ze strony Piękno i Porady.

Możesz użyć świątecznych opowieści jako sposobu na nauczenie wartościowych lekcji o charakterze i wyborach. Rodzinna sesja czytania może być delikatnym sposobem na wprowadzenie tych pojęć. Wybierz książkę o tematyce świątecznej, która dostarczy wielu okazji do dyskusji i refleksji. Na przykład możecie przeczytać książkę o narodzinach Jezusa, o tym, gdzie się urodził, i omówić z dzieckiem rolę jego rodziców w narodzinach Jezusa.

Zajęcia

Dzieci uwielbiają czytać o swoich ulubionych bohaterach książkowych, a książki o Bożym Narodzeniu nie są tu wyjątkiem. Oto kilka pomysłów na zajęcia skupione wokół świątecznych historii z ulubionymi bohaterami książkowymi. To na pewno będzie hit! Wypróbujcie te zajęcia, aby wasze dzieci były podekscytowane sezonem świątecznym! A co najlepsze? Możecie je wykonać razem!

Jednym ze sposobów na świętowanie Bożego Narodzenia z ulubionymi bohaterami książkowymi jest zrobienie dla nich kostiumów! Jeśli masz dzieci, które uwielbiają się przebierać, rozważ wykonanie świątecznych kostiumów ulubionych postaci książkowych. W ten sposób mogą świętować święta w kostiumie grupowym lub indywidualnym. Jest wiele opcji, które mogą zainspirować Twoje dziecko do nieszablonowego myślenia.

Jednym z zabawnych zajęć świątecznych jest wykonanie Mikołaja z papierowych talerzyków. To działanie będzie wymagało kilku materiałów. Na przykład, możesz użyć crafty Santa, aby zrobić papierowy talerz Santa. Jeśli Twoje dziecko nie jest fanem Mikołaja, mogą zrobić elfa z papierowego talerza zamiast. Lub, jeśli szukasz świątecznej opowieści z elfem, spróbuj The Little Christmas Elf autorstwa Nikki Shannon Smith. Innym świetnym zajęciem jest rękodzieło Handprint Reindeer. Jeśli wolisz bardziej tradycyjną historię, wypróbuj „Noc przed Bożym Narodzeniem” Clementa C Moore’a.

Dzieci uwielbiają świąteczne opowieści, więc upewnij się, że twoje dzieci czytają jakieś książki o Bożym Narodzeniu. Na przykład Świat Elmera ma zupełnie inne święta niż Twoje. Przygotowuje prezenty dla dzieci i daje je dzieciom w potrzebie. Możesz również czytać z dzieckiem historie o dawaniu i dzieleniu się w tym sezonie.

Możesz również używać pytań otwartych, aby zachęcić dzieci do myślenia. Pytania otwarte pomagają dzieciom wydobyć myśli na powierzchnię i rozwinąć konkretne pomysły. Następnie rozważ pytania dotyczące charakteru, które skupiają się na hojności, współczuciu i wdzięczności. Te pytania sprawią, że dzieci zastanowią się nad swoimi ulubionymi postaciami i znaczeniem, które się za nimi kryje.

Pomysły na kostiumy

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko kocha komiksy, bajki, czy klasyczne opowieści, istnieje wiele pomysłów na świąteczne kostiumy z ulubionymi postaciami książkowymi. Kostiumy oparte na ukochanych postaciach z ulubionej książki mogą zainspirować Twoje dziecko, aby więcej czytało i stało się lepszym czytelnikiem. Oto kilka przykładów kostiumów z ukochanych postaci książkowych: Pete the Cat, Dog Man, Diary of a Wimpy Kid, Junie B. Jones i Berenstain Bears.

Dzieci pokochają te kostiumy, które można wykonać ze zwykłych przedmiotów domowych. Mogą na przykład przebrać się za Fern w koszulę w kratę i podwinięte dżinsy. Następnie mogą założyć niebieski fartuszek, a włosy spleść w warkocz lub koczek. Podobnie Charlotte można przebrać w czarny dres i osiem długich nogawek zawiązanych na plecach.

Inne książki mogą zainspirować Cię do przebrania się za ulubionych bohaterów. Jeśli jesteś fanem książek Dr. Seussa, możesz zrobić własny kostium na to święto. Potrzebne będą czerwone kalosze, żółty płaszcz przeciwdeszczowy i niebieskie włosy. Możesz nawet użyć kolorowego lakieru do włosów lub niebieskiej peruki. Całość dopełni para okularów z czarnymi guzikami.

Klasyczna seria książek dla dzieci, taka jak Opowieści z Narnii, oferuje wiele pomysłów na kostiumy dla dzieci. Jeśli szukasz prostego, ale efektownego kostiumu, możesz zrobić kostium lwa Aslana. Głęboki głos i włosy na twarzy przejdą długą drogę. Możesz nawet spróbować kostiumu lwa dla pana Tumnusa. Alternatywnie możesz być Lucy, która nosi długą sukienkę i serdelek leczniczy.

Inne serie książek, które mogą zainspirować świąteczne kostiumy to Harry Potter, Peter Pan i The Grinch Who Stole Christmas. Istnieje również wiele zabawnych postaci w Alice’s Adventures in Wonderland Lewisa Carrolla. W tych książkach można znaleźć wiele zabawnych postaci, takich jak Kapelusznik, Kot z Cheshire, Biały Królik i Księżna.

Świąteczne kostiumy z ulubionymi bohaterami książek są również niedrogie i łatwe do wykonania. Możesz zrobić swój własny kostium lub zamówić go w sklepie. Jeśli zdecydujesz się zrobić kostium samodzielnie, zaoszczędzisz pieniądze na kostiumie.

Book character birthday party

Jedną z moich ulubionych postaci książkowych jest pies Frank i nie mogę się doczekać, aby urządzić mu przyjęcie urodzinowe w te święta. Ale, zanim to zrobię, muszę wiedzieć kilka rzeczy o Franku! Po pierwsze, lubi on ucinać sobie spokojne drzemki. Nie mogę więc zaplanować dla niego wielkiego, hucznego przyjęcia. Mogę jednak zaplanować przyjęcie, które pozwoli mu być sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nowe książki o Basi
Czytaj Dalej

Nowe książki o Basi

Nowa książka dla dzieci Nowe książki o Basi to świetna lektura, która uczy dzieci odczuwania empatii wobec innych.…
Jak uczyć dzieci szacunku do przyrody
Czytaj Dalej

Jak uczyć dzieci szacunku do przyrody

Jednym z najlepszych sposobów na nauczenie dzieci szacunku do przyrody jest spędzanie czasu na obszarach naturalnych. Zabranie ich…