Książki, które uatrakcyjnią wakacyjne podróże

Książki, które uatrakcyjnią wakacyjne podróże

Jeśli wybierasz się na wakacje, rozważ zabranie ze sobą książki. Istnieje wiele wspaniałych książek, które sprawią, że podróż będzie wydawać się bardziej interesująca. Tytuły te mogą wahać się od The Help do In Patagonia. Wszystkie są świetnymi lekturami, które pomogą Ci sprawić, że podróż minie szybciej.

In Patagonia by Bruce Chatwin

Jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie wakacyjnych podróży, In Patagonia autorstwa Bruce’a Chatwina może być książką dla Ciebie. Brytyjski autor spędził sześć miesięcy podróżując po Ameryce Południowej, zbierając opowieści od lokalnych mieszkańców. Nie jest to standardowa liniowa narracja, ale książka Chatwina maluje żywy obraz tego budzącego respekt regionu.

Patagonia to rozległe pustkowie w dolnej połowie kontynentu Ameryki Południowej. W przeszłości mało kto tam podróżował, co czyniło ją jedną z ostatnich wielkich niewiadomych. Dziś jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek, dzięki wysiłkom autorów Bruce’a Chatwina i Paula Theroux. Ale nawet teraz jest to wciąż miejsce pełne tajemnic i przygód.

Patagonia to idealne miejsce, by uciec od zgiełku codzienności. Region ten słynie ze światowej klasy trekkingu i innych aktywności na świeżym powietrzu. Możesz odkrywać krajobrazy, wędrować lub jeździć na rowerze, oglądać zwierzęta lub wybrać się na spływ kajakowy.

Patagonia jest domem dla jednych z najbardziej oszałamiających krajobrazów na świecie. Jej strzeliste szczyty, głębokie błękitne jeziora, olbrzymie lodowce i rwące rzeki zapierają dech w piersiach. Dziewicze wody tego regionu są również obowiązkowym punktem zwiedzania, zwłaszcza dla miłośników dzikiej przyrody.

Dla tych, którzy są zainteresowani odkrywaniem tego oszałamiającego krajobrazu, Chile jest idealnym miejscem do odwiedzenia. Region ten jest dostępny z wielu miast zarówno w Argentynie, jak i w Chile. Podróż autobusem zabierze Cię dookoła półwyspu, ale jest długa i droga. Jeśli jednak chciałbyś zwiedzić region na własną rękę, możesz wyruszyć na samodzielną wędrówkę z przewodnikiem, podążając wyznaczonymi szlakami. Możesz też zatrzymać się w hotelu, schronisku górskim lub na rustykalnym polu namiotowym.

Podróż Chatwina prowadzi go z Buenos Aires przez Argentynę do Ushuaia, a następnie przez Puerto Natales i Chile do Cueva del Milodon. Po drodze omawia krajobraz, dziką przyrodę i historię europejskiej eksploracji. Wspomina również o pobycie Butcha Cassidy’ego w Patagonii.

The Vacation by Kelly Starling Lyons

Z The Vacation by Kelly Starling Lyons wakacyjne podróże właśnie stały się przyjemniejsze! To zabawna i edukacyjna książka obrazkowa dla dzieci, która sprawdzi ich wiedzę geograficzną i zainspiruje do czytania. Zawiera nawet rozdział o fotografii, z poradami profesjonalnego fotografa. Ta książka to doskonały prezent dla aspirujących podróżników, którzy chcą robić własne zdjęcia. Jest dostępna w formacie paperback i łatwo ją spakować do bagażu.

The Ministry of Utmost Happiness

The Ministry of Utmost Happiness to powieść napisana przez Arundhati Roy. Obraca się wokół dwóch kobiet, hidżry mieszkającej w Delhi i jej kochanka, Musy, który mieszka w Kaszmirze. Jedna z nich adoptuje dziecko, które zostało zagubione przez drugą, a obie tworzą nieprawdopodobną więź. Ostatecznie muszą wybrać między swoją miłością a życiem.

„The Ministry of Utmost Happiness” to głęboko ludzka powieść, która na nowo odkrywa formę powieści. Styl pisania jest liryczny, a sceneria tak realna jak samo Delhi. Druga książka, The God of Small Things, jest bardziej napędzana fabułą, ale obie powieści są pełne ważnych subplotów. Jeśli chcecie wakacyjnej lektury, która zaspokoi umysł, „The Ministry of Utmost Happiness” to dobry wybór.

Ministerstwo Największego Szczęścia to ambitna powieść. Opowiada historię pogrążonego w żałobie ojca, który pisze list do swojej pięcioletniej córki. Przedstawia również samotną kobietę czytającą stare zeszyty. Powieść jest historią miłosną i prowokacją. Stawia wysoko poprzeczkę swoim czytelnikom i jest godna polecenia.

Oprócz powieści czytelnicy będą mogli skorzystać z szeregu opowiadań. Wielu czytelników zauważyło, że lektura powieści jest idealnym sposobem na ucieczkę od rzeczywistości i przeżycie wakacji pełnych niespodzianek. Ministerstwo Największego Szczęścia oferuje zarówno złożoną moralnie książkę, jak i prostą opowieść.

The Ministry of Utmost Happiness to ambitna powieść nagrodzonej Bookerem autorki Arundhati Roy. Powieść rozgrywa się we współczesnych Indiach i jest drugą powieścią autorki po 20-letniej przerwie od publikowania beletrystyki. W przeciwieństwie do jej pierwszej powieści, The Ministry of Utmost Happiness skupia się na indyjskiej biedzie i walce Kaszmirczyków o niepodległość.

Love With a Chance of Drowning by Torre DeRoche

Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem, być może zainteresuje cię lektura pamiętnika Love With a Chance of Drowning autorstwa Lisy DeRoche. Jej styl pisania jest szczery i prawdziwy, a ona zagłębia się w takie tematy jak żeglarstwo, miłość, niepokój i związki. Jej opowieści sprawią, że będziesz chciał więcej.

Torre DeRoche to wciągająca lektura o jej rocznej podróży przez Ocean Spokojny z przystojnym Argentyńczykiem. Mimo lęku przed wodą i skłonności do choroby morskiej, dołącza do kochanka na rocznej wyprawie żeglarskiej. Jej podróż to opowieść o romansie i strachu, a autorka pisze z poezją i bogatym stylem.

Torre DeRoche jest miejską dziewczyną. Przypadkowe spotkanie z Argentyńczykiem w barze w San Francisco wywołuje natychmiastowe połączenie. Razem wyruszają w podróż na drugi koniec świata na maleńkiej żaglówce. Mimo lęku przed morzem Torre musi opuścić suchy ląd, by zatrzymać argentyńskiego chłopaka. To porywająca i przerażająca przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Dlaczego dzieci potrzebują magii?
Czytaj Dalej

Dlaczego dzieci potrzebują magii?

Magiczne myślenie jest ważnym etapem rozwoju. Jest to czas, kiedy myśli dzieci stają się bardziej konkretne i zaczynają…