Książki dla dzieci uczące tolerancji

Książki dla dzieci uczące tolerancji

Książki dla dzieci uczące tolerancji są niezbędne do nauczania dzieci o różnicach i akceptacji. Książki te mogą pomóc dzieciom docenić różnice kulturowe i celebrować je. Poniższe rekomendacje książkowe pomogą Twojemu dziecku poznać różne kraje. Oh, the Places You’ll Go! to urocza historia, która celebruje różnorodność świata.

Red in the Flower Bed

To doskonała książka dla dzieci, które uczą się o tolerancji. Ta książka obrazkowa non-fiction odkrywa siedem różnych krajów, każdy z własną unikalną kulturą, jednocześnie promując tolerancję. Kończy się ona ilustracją przedstawiającą nocne niebo. Tekst jest łagodny i łatwy do zrozumienia.

Książka jest dobrym wprowadzeniem do idei adopcji międzyrasowej. Opowiadana jest oczami małego nasionka, które znajduje się w kwietniku pełnym innych kwiatów. Pomimo tego, że różni się od reszty kwiatów, nadal jest szczęśliwą częścią tęczy i członkiem swojej rodziny. W rzeczywistości, jego unikalny kolor sprawia, że małe nasionko wyróżnia się spośród innych kwiatów, a w końcu jego rodzina akceptuje go.

Oh, the Places You’ll Go!

Oh, the places you’ll go when you teach tolerance to historia, którą docenią dzieci w każdym wieku. Inspiruje ona dzieci do tego, by żyły pełnią życia i uczyły się odwagi i akceptacji dla innych. Opowieść eksploruje tematy takie jak związki osób tej samej płci, różnorodność i samoakceptacja.

Oh, the places you’ll go when you teach tolerance to klasyczna książka, która może nauczyć dzieci szacunku do innych i nie oceniania ich po wyglądzie. Jest to doskonały wybór, aby nauczyć dzieci szacunku i czci dla innych pomimo ich różnic, a szczególnie nadaje się dla przedszkolaków.

Książka planszowa Carmelita

Przesłanie książki planszowej dla dzieci Carmelita uczącej tolerancji jest pozytywne. Książka zapoznaje dzieci z różnymi kulturami i celebruje ich różnice. Pomaga im także zrozumieć, jak ważne jest bycie życzliwym i akceptującym innych. Carmelita, piesek, spotyka ludzi o różnej etniczności i wita ich z miłością i życzliwością.

Historia Jake’a

Książka obrazkowa z prostym, ale mocnym przesłaniem o tolerancji to świetny sposób, by uczyć dzieci o różnicach. Historia Jake’a to zachwycająca opowieść o chłopcu, który właśnie rozpoczyna swój setny dzień w szkole. Ciężko pracował nad specjalnym projektem i nie może się doczekać wyjścia ze szkoły. Od dawna nie mógł się doczekać tego dnia. Gdy w pośpiechu wychodzi z domu, by zdążyć na autobus, przypadkowo zostawia za sobą ważną książkę, której potrzebuje. Na szczęście z pomocą przychodzi jego troskliwy dyrektor.

Napisana przez Samanthę Shannon historia Jake’a to zabawny i zapadający w pamięć sposób na nauczenie dzieci tolerancji i empatii. Zawiera rymowaną historię, która sprawi, że dzieci będą się śmiać i uczyć. Książka zawiera również kilka pomocnych zadań do wykonania przez dzieci. Opowieść sprawi, że dzieci poczują się dobrze z tym, że są inne i przyjaźnią się z innymi.

Oprócz książek obrazkowych, dzieci mogą uczyć się o tolerancji czytając książki obrazkowe nonfiction. Książki obrazkowe często koncentrują się na różnicach między kulturami i ludźmi. Książki te pomogą dzieciom zrozumieć wartość różnorodności i to, jak tolerancja pomaga wszystkim w społeczeństwie. Wiele z nich uczy również dzieci o konsekwencjach uprzedzeń.

Jake jest pierwszym gejowskim dzieckiem w swojej szkole. Jego rodzina jest wspierająca, ale jego tata wiesza na swoim podwórku ogromną flagę dumy. Choć jest to godne podziwu, wywołuje też pewne skargi. Burmistrz otrzymuje nawet skargi na flagę. Niektórzy ludzie boją się parady dumy.

Happyest Baby

Książki Happyest Baby to wspaniały sposób na zapoznanie dzieci z tolerancją. Wiele z tych książek ma tematykę wielokulturową i można wybrać książkę, która skupia się na konkretnym kraju, lub wybrać bardziej ogólną książkę, która bada różnice kulturowe. Dzieciom spodoba się niekonkurencyjna natura tych książek i będą uczyć się o różnicach kulturowych w zabawny i pomysłowy sposób.

Istnieje wiele różnych sposobów uczenia dzieci o tolerancji, w tym codzienne czytanie im. Niektórzy rodzice wykorzystują filmy wideo lub prezentacje z udziałem zaproszonych gości, aby uczynić ten temat bardziej przystępnym. Inni decydują się na pokazanie filmu, który ma charakter edukacyjny. Ale jednym z najprostszych sposobów uczenia dzieci o tolerancji jest włączenie do codziennej rutyny książek o tematyce rasowej. Oto osiem książek dla dzieci, które mogą w tym pomóc.

Happyest Baby Książki dla dzieci uczące tolerancji: Książki z obrazkami o wysokim kontraście spodobają się małym dzieciom. Książki dla dzieci, które zawierają ilustracje kontrastujące z tłem, są popularne wśród rodziców i wychowawców. Wiele z tych książek zawiera również czarno-białe ilustracje. Inna popularna książka dla dzieci to Bathtime in Verse, która jest napisana wierszem.

Something Happened in Our Town

W tej mocnej powieści dla dzieci dwie rodziny stają w obliczu traumatycznych następstw strzelaniny policyjnej. Książka bada reakcje dzieci na tragedię, a także uprzedzenia rasowe. Dodatek do książki zawiera pytania do dyskusji i wskazówki, które pomogą dzieciom poruszać się po tych tematach.

Powieść jest odpowiednia dla młodych czytelników, w wieku od czterech do ośmiu lat. Jest to doskonały wybór dla rodziny czytającej na głos razem lub dla ustawienia klasy. Książka zawiera również Read Aloud Tips for Educators, dostarczając wskazówek dotyczących bezpiecznego, integracyjnego środowiska dla uczniów.

Historia oferuje wiele możliwości dla rodzin, aby omówić uprzedzenia rasowe w ich społeczności. Rodziny mogą podzielić się historiami pamiętnych wydarzeń, które zaowocowały żartami na tle rasowym lub etnicznym, a także czasem, kiedy zostały zranione takimi uwagami. Spektakl jest również doskonałym punktem wyjścia do rodzinnych dyskusji na temat przesłania sztuki.

W początkowej scenie Emma słyszy, jak kilka starszych dzieci dyskutuje o szkolnej strzelaninie. Zaczyna się zastanawiać, czy oficer był niebezpieczny. Ostatecznie zastanawia się nad postawą swojej rodziny i jej rolą w tragedii. Pyta też swoją siostrę Liz o jej własny rasizm i o to, czy powinna bronić tego, co uważa za słuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak czytać książki obrazkowe
Czytaj Dalej

Jak czytać książki obrazkowe

Istnieje kilka technik, które można wykorzystać, aby pomóc dziecku w nauce czytania książek obrazkowych. Niektóre z nich to…