Co moje dzieci kochały w serii Help Me Survive

Co moje dzieci kochały w serii Help Me Survive

Ta seria szybkich książek przedstawia bohaterów, którzy potrafią przetrwać w ekstremalnych warunkach. Ich akcja często rozgrywa się w czasie ważnych wydarzeń historycznych i spodoba się niechętnym czytelnikom, którzy kochają historię i akcję. Ponadto książki te uczą dzieci ważnych umiejętności przetrwania, a jednocześnie są zabawne i ekscytujące.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z abcmama.pl

Szybkie tempo

Seria I Survived to poruszające emocje, historyczne spojrzenie na katastrofy z perspektywy dzieci. Książki te odkrywają, jak dziecko, które jest samotne, zranione lub w obcym miejscu, może pokonać przeciwności i przetrwać. Książki te pomagają dzieciom nauczyć się odporności i nadziei, a także mogą zwiększyć ich pewność siebie. W serii znajdują się książki dla dzieci w każdym wieku, więc na pewno znajdziesz coś, co spodoba się Twojemu dziecku.

Pierwsza książka z serii, Zaginione miasto Maddie, opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Maddie, która budzi się w opuszczonym mieście. Nie ma ona jak wrócić do domu i musi znaleźć sposób na przetrwanie. Na szczęście ma ze sobą psa, który pomaga jej znaleźć jedzenie i utrzymać się przy życiu. Choć to powieść pełna akcji, nie jest zbyt brutalna i stanowi świetny wybór dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe na The Hunger Games.

Inną popularną serią jest seria Amp. Te szybkie książki dla dzieci śledzą 5-letniego afroamerykańskiego chłopca i charakteryzują się zabawnymi ilustracjami i szybkim tempem akcji. Seria ta pomaga dzieciom w nauce czytania i pomaga budować ich pewność siebie jako czytelników.

Pełna akcji

W serii Pomóż mi przetrwać młodzi czytelnicy doświadczają życia w dziczy w ekscytującej przygodzie – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu . Młodzi czytelnicy mogą odnieść się do bohaterów, którzy muszą stawić czoła wyzwaniom w trudnych sytuacjach. Historie są pełne akcji i często poruszają tematy, które są aktualne i ponadczasowe. Na przykład dziecko w obozie dla uchodźców może stanąć przed możliwością śmierci i przetrwania. Te książki świetnie nadają się do uczenia dzieci o tym, jak ważne są umiejętności przetrwania.

W serii Help Me Survive dla dzieci występuje sympatyczny bohater, Nelson. W jednej z książek budzi się on pewnego dnia i odkrywa, że jest ninja i jest zdeterminowany, by pomóc w ratowaniu świata. W innej książce z tej serii młody chłopiec, Tom, musi pomóc uwolnić ogromnego smoka ze śmiertelnej obroży. Przygoda toczy się w szybkim tempie, a dzieci ją pokochają!

Kolejną pełną akcji książką w serii jest Stormbreaker, która jest idealna dla czytelników w wieku gimnazjalnym. W tej serii młody chłopak musi pokonać swoje lęki i przeciwstawić się śmierci, aby uratować swoich pobratymców. Książka ta wprowadza również pojęcie bliźniaka-bliźniaka. Jeden z bliźniaków, Connor, zostaje odebrany przez statek piracki, a drugi, Grace, przez tajemniczego wampira-pirata.

W skład tej serii dla dzieci wchodzi również The Apothecary (Series) autorstwa Maile Meloy. Akcja tej serii rozgrywa się w 1952 roku podczas zimnej wojny. Czternastoletnia dziewczyna poznaje Benjamina, który chce zostać szpiegiem. Dwójka zaprzyjaźnia się, ale wtedy ich ojciec zostaje w tajemniczy sposób zabrany w ramach akcji. Tymczasem w sprawę zamieszana jest magiczna księga o nazwie Pharmacopeia, a także zaklęcia i niewiarygodne eliksiry.

Thrilling

Te książki z serii Help Me Survive to porywająca, szybka fikcja, która przykuje uwagę dzieci. Książki te, osadzone w czasie ważnych wydarzeń historycznych, są idealne dla niechętnych czytelników, którzy kochają historię i akcję. Oprócz rozrywki, książki te nauczą dzieci podstawowych umiejętności przetrwania.

W tej książce dziewczyna o imieniu Libby Jones dziedziczy po swoich biologicznych rodzicach starą posiadłość w Londynie. Wkrótce dowiaduje się, że jej rodzice byli częścią sekty, która próbowała odebrać jej życie. Jej rodzeństwo również zniknęło. To upiorna i niepokojąca historia rodzinna.

Seria dla dzieci Help Me Survive zawiera fabularyzowaną relację z doświadczeń dziecka w realnej sytuacji. Kiedy dziecko spotyka tajemniczą kobietę, zakłada, że to wyimaginowana przyjaciółka. Jednak Georgina zaczyna się zastanawiać, czy tajemnicza kobieta jest prawdziwa. Książka jest thrillerem psychologicznym, z niewiarygodnym narratorem i mnóstwem czerwonych śledzi.

Seria dla dzieci Help Me Survive przedstawia cztery młode sieroty, które mają niezwykłe zdolności. Przez lata ukrywają tę zdolność przed rodziną. Jednak pewnego dnia pojawia się chłopiec, który odkrywa prawdę o Sophie. Seria liczy w sumie osiem książek. Gdy dzieci skończą czytać pierwszą książkę, z chęcią sięgną po kolejne z serii.

Seria dla dzieci Help Me Survive to jedna z najbardziej porywających serii dla dzieci. Pierwsza książka z serii przedstawia bohaterów serii i to, jak przyszło im żyć na świecie. Przez całą serię czytelnicy poznają historię rodziny i dowiadują się o jej członkach.

Characters

Jedną z najpopularniejszych serii książek dla dzieci jest seria Help Me Survive autorstwa Lauren Tarshis. Te szybkie historie o przetrwaniu są osadzone w czasie wydarzeń historycznych i są idealne dla niechętnych czytelników. Nie tylko historie są ekscytujące, ale także uczą dzieci o podstawach przetrwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?
Czytaj Dalej

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

Uprawianie sportu to świetny sposób, aby dzieci nauczyły się radzić sobie z frustracją. Przeciwności są naturalną częścią sportu,…
Książki dla dzieci uczące tolerancji
Czytaj Dalej

Książki dla dzieci uczące tolerancji

Książki dla dzieci uczące tolerancji są niezbędne do nauczania dzieci o różnicach i akceptacji. Książki te mogą pomóc…