Książki na lato Dla dzieci - Wakacje 2022

Książki na lato Dla dzieci – Wakacje 2022

Niezależnie od tego, czy chcesz przeczytać romantyczną baśń czy Picture book, istnieje wiele dobrych opcji dla twojego dziecka tego lata. Są nawet książki dla dzieci o tematyce kosmicznej. A jakie dziecko nie lubi czytać powieści dystopijnej? Oto kilka propozycji.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z superrodzice.pl

Picture book

Jeśli jesteś rodzicem szukającym książki obrazkowej na wakacje 2022, trafiłeś we właściwe miejsce. To liryczna książka obrazkowa o rodzinnych wakacjach na plaży – sekcja ta jest udostępniona przez redaktora portalu . Podąża za młodą dziewczyną i jej rodzeństwem, jak się wiją po dniu słońca i zabawy. Gdy słońce zachodzi, oddają się czynnościom, które pobudzają ich wspomnienia z tego dnia: grają w łapki z psem, gonią fale i patrzą na żaglówki pływające po brzegu. W końcu światła rodzinnego domu na plaży gasną w ciemnym wieczornym świetle, mówiąc dobranoc ich wakacjom.

Powieść dystopijna

Jeśli szukasz książki do przeczytania na wakacje w 2022 roku, rozważ powieść dystopijną. To klimatyczne, ekscytujące lektury, które rzucą wyzwanie twojemu umysłowi i skłonią cię do zastanowienia się nad światem, w którym dziś żyjemy. Niektóre książki dystopijne oparte są na prawdziwych wydarzeniach, podczas gdy inne stworzone są wyłącznie dla wyobraźni.

Piekło podąża z nami to błyskotliwie rozrywkowa powieść dystopijna, która opowiada o poszukiwaniu własnej drogi, wykorzystywaniu swoich mocy dla dobra i romansie. Książka śledzi podróżującą grupę transgenderowych nastolatków ze Sztokholmu w Szwecji do Francji, gdzie spotykają złowrogiego martwego wieloryba, ultranacjonalistę Breivika i nieuczciwego andaluzyjskiego matadora.

Testamenty to kolejna dystopijna powieść Margaret Atwood. Kontynuacja The Handmaid’s Tale, rozgrywa się piętnaście lat w przyszłości i śledzi trzy kobiety w Gilead, represyjnym reżimie z pierwszej powieści. Jak zwykle Atwood jest mistrzynią opowiadania, a jej książki wciągają bez reszty.

Szkoła dla dobrych matek to kolejna mroczna dystopijna powieść, Szkoła dla dobrych matek, o młodej matce w sponsorowanym przez rząd programie reform. Jej upadek osądu i walka o opiekę nad dzieckiem sprawiają, że jest to świetna książka dla każdego, kto lubi postapokaliptyczny horror. Beth i jej przyjaciele, Fran i Robbie, muszą polować na zdziczałych mężczyzn, aby przetrwać, a jest tu mnóstwo akcji i przygód.

Lektury o tematyce kosmicznej

Lato to świetny czas na czytanie dla dzieci, a czytanie książek o tematyce kosmicznej to świetny sposób, by wyciągnąć je z urządzeń cyfrowych i przenieść do realnego świata. Korzyści płynące z regularnego czytania są liczne i łatwo zauważyć, dlaczego czytanie książek o tematyce kosmicznej jest teraz tak popularne. Te książki są w przedziale od klasy średniej do liceum i mogą pomóc dzieciom wrócić na właściwe tory po długim lecie spędzonym na urządzeniach elektronicznych.

Ta książka dla dzieci o przyszłym astronaucie i jego kosmicznej gadule zainspiruje dzieci do odwrócenia wzroku od ekranu. Zainspirowana prawdziwym astronautą Timem Peake, książka Goodnight Spaceman to opowieść o dwóch małych chłopcach, którzy wyruszają na międzygalaktyczną przygodę. Jego ujmujące ilustracje i zabawne rymowanki sprawią, że astronomia na dobranoc stanie się zabawą.

Ta książka to doskonała lektura na dobranoc, z delikatnymi pastelowymi ilustracjami, które nie przestraszą małych dzieci. Inną wspaniałą serią książek o tematyce kosmicznej jest seria Space Baby. Te książki mają rozkładane strony i zabierają dziecko w kosmiczną przygodę, odwiedzając różne planety w układzie słonecznym. Sprawdź również książki Nerdy Babies, które są urocze i zawierają format Q&A.

Romantyczne opowieści

Jeśli szukasz kilku romansowych lektur tego lata, jest wiele opcji. Możesz przeczytać współczesną powieść, taką jak The Unhoneymooners, lub wybrać bardziej poważną powieść osadzoną w przyszłości. Tak czy inaczej, na pewno znajdziesz coś, co pokochasz.

„Book Lovers” to współczesna powieść romansowa, której głównymi bohaterami są agent literacki i kobieta w ciąży. Nora Stephens to agentka literacka, która przez swoich rówieśników często nazywana jest rekinem. Po zgodzie na wakacje sióstr w Sunshine Falls, Nora Stephens wpada w serię nieprawdopodobnych sytuacji ze swoją redakcyjną nemezis, Charlie Lastrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Problemy z porannym wstawaniem malucha
Czytaj Dalej

Problemy z porannym wstawaniem malucha

Jeśli jesteś rodzicem i masz problemy z wstawaniem malucha rano, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Po pierwsze,…