Jak rozmawiać z dziećmi o pandemiach

Jak rozmawiać z dziećmi o pandemiach

Rozmawiając z dziećmi na temat pandemii, pamiętaj o tym, aby być pewnym siebie i jasnym. Podawaj praktyczne wskazówki, takie jak mycie rąk i wentylacja, wyjaśniaj szczepienia i zachęcaj do życzliwości. Chociaż temat pandemii może być przytłaczający dla rodziców, ważne jest, aby pozostać poinformowanym. Aby to zrobić, możesz odwołać się do wiarygodnych źródeł wiadomości.

Obalić plotki

Rozmowa z dziećmi na temat pandemii może wywołać w ich umysłach kilka pytań – informacja ta pochodzi z serwisu alergologiabezkrawata.pl. Mogą być ciekawe pandemii lub mogą się jej bać. Tak czy inaczej, chcą, abyś je chronił. Możesz pomóc, rozwiewając plotki i podając alternatywne fakty.

Przede wszystkim porozmawiaj z dziećmi o tym, jak ważne jest zachowanie zdrowia. Zapewnij je, że one i ich rodzina są bezpieczni i wyjaśnij, jak rozprzestrzeniają się pandemie. Unikaj rozmów o martwych ludziach i podkreślaj, że dorośli robią wszystko, aby ich chronić. Ważne jest również podkreślenie niskiej liczby przypadków w Twojej okolicy.

Odrzuć nieprecyzyjne informacje

Jeśli rozmawiasz z dziećmi o pandemii, upewnij się, że unikasz mitów i błędnych informacji, które są powszechne w Internecie. Historie o COVID-19 mogą być pełne niedokładnych informacji i plotek. Nawet starsze dzieci mogą być narażone na takie historie w mediach społecznościowych lub od przyjaciół i rodziny. Zamiast tego staraj się przedstawić im informacje, które są oparte na nauce i faktach.

Bądź dostępny

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dzieciom radzić sobie z pandemią, jest bycie dla nich dostępnym. Dzieci będą szukały u Ciebie wskazówek i wsparcia, więc zachowaj spokój i pokaż im, że jesteś przy nich. Wyjaśnij im, co zrobisz i co one mogą zrobić, aby pomóc, jeśli sytuacja się pogorszy.

Chociaż dzieci mają wrodzoną zdolność do używania wyobraźni, gdy nie otrzymują potrzebnych informacji, ważne jest, abyś był dla nich dostępny. Upewnij się, że wiedzą, gdzie mogą się udać, aby dowiedzieć się o pandemii, i zapewnij dzieciom możliwość zadawania pytań. Ogranicz ilość czasu, w którym dzieci są narażone na relacje z wiadomości, media społecznościowe i inne rozmowy dorosłych, które mogą sprawić, że poczują się bardziej zdezorientowane i przestraszone.

Dzieci mogą zadawać pytania dotyczące pandemii, więc udostępnij siebie, aby na nie odpowiedzieć. Możesz również zaangażować je w działania badawcze lub projekty usługowe, które pomogą im dowiedzieć się więcej o sytuacji. Kiedy rozmawiasz z dziećmi o pandemii, pamiętaj, aby mówić w prostych słowach i unikać języka, który tworzy piętno. Na przykład, pamiętaj, że wirusy dotykają każdego i często są śmiertelne, więc nie rób założeń na temat tego, kto może być dotknięty chorobą. Dodatkowo, ogranicz ilość czasu, jaką Twoje dzieci spędzają na oglądaniu lub czytaniu filmów o tej sytuacji. Zbyt wiele informacji może wywołać niepokój i może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania.

Odrzuć opowieści

Ważne jest, aby w rozmowach z dziećmi, zwłaszcza młodszymi, odrzucać plotki i błędne informacje o pandemiach. Dzieci mogą uzyskać niedokładne informacje od przyjaciół i ze źródeł internetowych. Należy zapewnić alternatywne źródła informacji i przekazywać dzieciom dokładne informacje. Nawet jeśli dana historia nie jest prawdziwa, może sprawić, że dziecko będzie bardziej lękliwe i niepewne.

Bądź szczery z dziećmi

Rozmawiając z dziećmi o pandemii, należy być otwartym i szczerym. Będą one naturalnie zaciekawione i przestraszone. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i pocieszenia. Warto również udzielić im praktycznych porad i wyjaśnić znaczenie mycia rąk i wietrzenia pomieszczeń. Wyjaśnij, jak szczepienia mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby.

Podczas gdy kryzys może wydawać się przerażający, ważne jest, aby przypomnieć dzieciom, że jest on tymczasowy i minie. Dzieci uczą się poprzez przykład, więc upewnij się, że zachowasz spokój i szczerość. Ważne jest również, aby nie wyolbrzymiać sytuacji, ponieważ może to tylko podsycić lęki dziecka.

Rozmawiając z dziećmi o pandemii, pamiętaj o wyjaśnieniu objawów choroby. Większość dzieci nie będzie bardzo chora, ale będzie odczuwać kaszel, ból gardła i katar. Objawy trwają zazwyczaj od jednego dnia do tygodnia.

Dzieci są z natury ciekawskie, więc pamiętaj, aby szczerze odpowiadać na ich pytania. Będąc otwartym i szczerym z dziećmi na temat choroby, możesz pomóc im zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć, spróbuj zacytować informacje CDC i upewnij się, że jesteś jasny i szczery.

Bądź otwarty na pytania

Rozmawiając z dziećmi na temat pandemii, bądź otwarty na ich pytania i bądź przygotowany, by odpowiedzieć na wszelkie ich wątpliwości. Dzieci są bardzo świadome chorób i śmierci i potrafią wyczuć, kiedy w domu jest za dużo stresu. Rozmawiając z dziećmi na temat pandemii COVID-19, pamiętaj, aby je wysłuchać i pozwolić im podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami. Pozwoli to ocenić poziom ich zrozumienia.

Zachęcaj dzieci do pomocy w domu. Uznaj ich obawy dotyczące innych dzieci. Ważne jest, aby ograniczyć ich ekspozycję na obszerne relacje medialne dotyczące pandemii. Dzieci wyłapują ukryte emocje dorosłych i mogą reagować na różne sposoby.

Rodzice muszą być również przygotowani na pytania dzieci dotyczące pandemii. Niektóre dzieci będą zadawały pytania związane z nauką w szkole i karierą, podczas gdy inne będą zadawały pytania związane z bezpieczeństwem osobistym i rodzinnym. Badacze stwierdzili, że dzieci, które miały więcej informacji o pandemii, rzadziej zadawały pytania związane z wirusem, ale mimo to niektóre dzieci zadawały pytania dotyczące pandemii.

Dzieci dowiedzą się więcej o pandemii, jeśli będą narażone na obrazy lub opowieści o pandemii. Dzieci mogą również skorzystać z informacji o globalnych skutkach choroby. Na przykład mogą być zainteresowane pomocą chorym ludziom, przekazaniem pieniędzy służbom, które nie mają pracy, lub nazywaniem rasizmu lub ksenofobii. Choć te informacje mogą nie wystarczyć, by odpowiedzieć na ich pytania, mogą pomóc im zrozumieć powagę choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Uczenie dzieci tworzenia wspólnot
Czytaj Dalej

Uczenie dzieci tworzenia wspólnot

Podczas tworzenia społeczności ważne jest, aby pomyśleć o równowadze w użytkowaniu terenu. Na przykład, w małym mieście nie…
Książki z oknem
Czytaj Dalej

Książki z oknem

Książki z okienkami to wspaniały sposób, aby dzieci mogły poznać różne światy w jednej książce. Na przykład książka…
Wielka moc misia
Czytaj Dalej

Wielka moc misia

Niezależnie od tego, czy szukasz świetnego sposobu na pocieszenie chorego dziecka, czy chcesz zaoferować towarzystwo osobie starszej, pluszowe…
Książki o magii dla dzieci
Czytaj Dalej

Książki o magii dla dzieci

Książki o magii nie są tylko dla dorosłych. Dzieci również mogą czerpać przyjemność z ich czytania. Dobrą książką…