Książki o magii dla dzieci

Książki o magii dla dzieci

Książki o magii nie są tylko dla dorosłych. Dzieci również mogą czerpać przyjemność z ich czytania. Dobrą książką obrazkową na ten temat jest Serenada Eleny autorstwa Campbella Geeslina i Any Juan. Książka ta opowiada o ojcu, który jest dmuchaczem szkła. Niestety, jego córka nie ma szansy pójść w jego ślady. Postanawia jednak wyjechać do Monterrey, by nauczyć się tej sztuki.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z bawialnia.com

Watership Down

Jeśli szukasz wspaniałej książki dla dzieci o magii i przygodzie, Watership Down może być właściwym wyborem. Historia podąża za dwoma królikami, które wyruszają na przygodę, aby uratować swój dom. Ale ich podróż nie jest bez przeszkód. Fabuła nawiązuje do popularnych greckich eposów, takich jak dążenie Odyseusza do powrotu do domu z wojny trojańskiej.

Historia jest pełna fantazji i przygód, ale jest też realistyczna. Fikcyjne postacie, takie jak El-ahrairah, mówią własnym językiem, co sprawia, że jest on tym bardziej wciągający. Opowiadania są pełne sprytu i humoru, byłyby świetną propozycją dla rodziny do wspólnego czytania.

Początkowo Adams został odrzucony przez wielu wydawców. Ale wytrwał i jego rękopis sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w Wielkiej Brytanii i USA. Później zdobył Carnegie Medal, Guardian Children’s Fiction Prize i kilka innych nagród literackich. Ponadto, w 1978 roku książka została nakręcona jako film fabularny, a w latach 1999-2001 jako animowany serial telewizyjny dla dzieci. Została również zaadaptowana na dramat w 2018 roku, który został wyemitowany w Wielkiej Brytanii.

Chociaż Watership Down ma być książką dla dzieci, jest to również świetna propozycja dla dorosłych odbiorców. Króliki w powieści zachowują się bardzo podobnie do dzikich królików, gdzie walka i przetrwanie są ich priorytetami. Mimo to napotykają na wiele przeciwności – rolników, lisy, ptaki i wiele innych stworzeń. Choć antagoniści wydają się nie do pokonania, bohaterowie w Watership Down są zdeterminowani, by osiągnąć swój cel.

Eleanor West’s Home for Wayward Children

Siódma książka z serii Eleanor West’s Home for Wayborne Children nosi tytuł Drowned Gods from the Moors. Śledzi ona losy Cory, krnąbrnego dziecka, które próbuje dopasować się do szkoły Eleanor West. Niestety, szybko odkrywa, że siostrzana szkoła Eleanor jest nędznym miejscem.

Nie jest łatwo zwrócić zaginione dzieci do ich rodzin, a wielu rodziców jest przerażonych, gdy odkrywają, że ich dzieci zniknęły. Wiele z nich trafia do miejsc takich jak Eleanor West’s Home for Wayword Children, specjalnej szkoły z internatem dla krnąbrnych dzieci. Dzieci te uczą się o życiu w innych światach i dostosowują się do realiów nowego życia.

Kiedy Eleanor West postanowiła otworzyć swój Dom dla krnąbrnych dzieci, wiedziała, że będą dzieci, których nie będzie mogła uratować. Wiedziała też, że niektórzy rodzice nie rozumieją różnicy między krzywdzeniem a leczeniem dziecka. Umieściła więc znak w oknie i miała nadzieję, że znak ten pomoże poprowadzić zbłąkane dziecko do domu. Nie chciała jednak, by drzwi były otwarte dla odwiedzających lub nagabujących.

Kontynuacja książki Eleanor West’s Home for Wayborne Children ma kilku nowych bohaterów i posuwa historię dalej. W Beneath the Sugar Sky uczniowie będą podróżować do wielu światów i muszą rozwiązać problem pętli czasowej. Chociaż ta powieść ma wiele nowych postaci, zachowuje wiele elementów poprzednich historii.

The Cloak Society

The Cloak Society to tajna organizacja supervillains, która zeszła do podziemia. Dziesięć lat temu zostali pokonani przez Strażników Sprawiedliwości, ale czekali na idealny moment, by znów się ujawnić. Alex Knight chce dołączyć do Cloak Society i stać się jednym z jego członków.

W trakcie trwania serii Alex i jego przyjaciele muszą walczyć z Cloak Society, aby uratować Sterling City. Ale bitwa się nie skończyła; złoczyńcy zdobywają władzę, a Alex i jego przyjaciele stają na drodze. W ostatecznym starciu musi podjąć decyzję – czy zostanie bohaterem, czy złoczyńcą.

Lew, czarownica i szafa

Ta klasyczna książka jest doskonałym wprowadzeniem do Narnii dla młodszych dzieci. Historia skupia się na czwórce żądnego przygód rodzeństwa, które po przejściu przez drzwi szafy znajduje się w Narnii. Zaczarowana kraina została przeklęta przez złą Białą Czarownicę, ale magiczny lew o imieniu Aslan może odwrócić jej klątwę i pomóc czwórce dzieci uciec.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przeczytało książkę dla dzieci, która uczy magii, „Lew, czarownica i szafa” to doskonały wybór. W książce znajdziemy mówiące zwierzęta, magiczne jedzenie i fantastyczny świat, w którym bohaterowie uczą się o magii i dobru. Pomimo tego, że jest to książka dla dzieci, nadal ma silne przesłanie moralne.

Klasyczna opowieść została również przerobiona na książkę planszową. Dzieci pokochają bohaterów tej historii. Stają się oni wzorami do naśladowania i uczą się od Czarownicy, aby uratować Narnię. Książki zostały również zaadaptowane na filmy. W filmie wystąpił brytyjski aktor Michael York, który był narratorem audiobooka.

Kiedy Edmund podąża za Lucy do szafy, spotyka tajemniczą istotę zwaną Białą Czarownicą, która planuje zabić wszystkie dzieci w królestwie. W końcu dzieci odkrywają, że faun został ukarany za uratowanie Lucy, i łączą siły z panem i panią Beaver, którzy mówią im, że Aslan pokona Białą Czarownicę.

The Hobbit

The Hobbit to świetny wybór dla dzieci, które uwielbiają fantasy. Przedstawia takie postacie jak Bilbo Baggins, Gandalf i Gollum. Oprócz tego, że książka jest zabawną lekturą dla dzieci, to może się podobać również dorosłym. Jest inspiracją dla J.K. Rowling, która przypisuje Hobbitowi sukces w serii o Harrym Potterze.

Powieść dla dzieci Tolkiena, Hobbit (znany również jako Tam i z powrotem) jest jednym z najpopularniejszych utworów w literaturze fantasy. Stanowi fundament dla wydarzeń z Władcy Pierścieni i służy jako brama do fantasy dla tysięcy ludzi.

Inspiracją dla Tolkiena przy tworzeniu Hobbita była starożytna mitologia. Tolkien pracował nad książką przez dwa lata. Od czasu wydania w 1937 roku książka sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Wczesny sukces książki skłonił Tolkiena do napisania Władcy Pierścieni, który również zawiera mitologię w tle. Syn Tolkiena, Christopher, został pośmiertnym redaktorem dzieła Tolkiena.

Książki o magii dla dzieci Hobbit jest pełen postaci, które są podobne do tych z bajek dla dzieci. Jedną z najbardziej godnych uwagi jest Smaug, smok z Samotnej Góry. Smaug jest bardzo potężnym smokiem, którego płomienny oddech może spalić miasto. Bilbo polega na smoku, który pomaga mu przetrwać jego liczne przygody.

Ruchomy zamek Howla

Jeśli szukasz wspaniałego filmu Disneya dla dzieci, nie szukaj dalej niż Ruchomy zamek Howla. Ten animowany film to urocza mieszanka humoru i romansu. Pokochasz jego fantastyczne postacie i dobrze napisaną fabułę. Jest również osadzony w cudownym świecie wyobraźni. Dzieci w każdym wieku będą zachwycone tym filmem.

Jako film Disneya dla dzieci, Ruchomy zamek Howla jest odpowiedni dla dzieci w wieku 8 lat i starszych. To pomysłowy i piękny film, ale zawiera kilka dojrzałych tematów i brutalnych scen. Chociaż może wyglądać na świetny film dla małych dzieci, to prawdopodobnie najlepiej dla starszych dzieci.

Fabuła podąża za młodą dziewczyną, która została przeklęta, aby stać się starą kobietą. Sophie jest najstarszą z trzech sióstr i jest skazana na życie pełne nudy i trudów. Mimo młodego wieku, Sophie już czuje się staro. Pracuje w rodzinnym sklepie z kapeluszami i często jest określana przez ojca jako „babcia”. Kiedy poznaje starą wiedźmę, obie kobiety zakochują się w sobie.

To magiczna opowieść fantasy i jeśli macie dzieci, powinniście przeczytać Ruchomy zamek Howla. Diana Wynne Jones, autorka książki, zaczęła pisać książki fantasy dla dzieci w latach siedemdziesiątych. Jej pierwsza książka dla dzieci, Urocze życie, zdobyła nagrodę Guardian Award w 1977 roku. W 1981 roku była wiceliderem Children’s Book Award i dwukrotnie była nominowana do Carnegie Medal. Diana Wynne Jones zmarła w 2011 roku, a ta książka jest ostatnią z jej książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Książki z oknem
Czytaj Dalej

Książki z oknem

Książki z okienkami to wspaniały sposób, aby dzieci mogły poznać różne światy w jednej książce. Na przykład książka…
Podróż dookoła świata z dziećmi
Czytaj Dalej

Podróż dookoła świata z dziećmi

Istnieje wiele sposobów, aby pozwolić dziecku poznać świat bez konieczności opuszczania domowego zacisza. Mapy świata to doskonały sposób…
Nauka przez zabawę? O rozwoju bez presji
Czytaj Dalej

Nauka przez zabawę? O rozwoju bez presji

Nauka przez zabawę wspiera pozytywne nastawienie do nauki oraz wspomaga kreatywność, ciekawość, entuzjazm i wytrwałość, czyli cechy, które…
Jak uczyć dzieci asertywności
Czytaj Dalej

Jak uczyć dzieci asertywności

Asertywność to bardzo ważna cecha, której dziecko musi się nauczyć, a żeby była skuteczna, potrzeba czasu i praktyki.…