5 gier po angielsku do zrobienia w domu

5 gier po angielsku do zrobienia w domu

Aby zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego, możesz wypróbować kilka zabawnych gier w domu. Gry te mogą pomóc Twoim dzieciom w ćwiczeniu umiejętności słuchania i mówienia. Niektóre z tych gier to Pictionary, Apple Pass i Bet you can’t – informacja ta pochodzi od redakcji strony ladynski.pl. Jeśli Twoje dzieci są starsze, możesz również spróbować It’s Pony Coin Collector. Ta gra wymaga cierpliwości i dokładnego liczenia monet. To świetna zabawa zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka!

Pictionary

Pictionary to świetna gra towarzyska dla grup od dwóch do czterech osób. Najpopularniejsza wersja ma trzech graczy na drużynę, ale można w nią grać z mniejszą lub większą liczbą graczy. Łatwo jest również zmodyfikować zasady gry, aby dopasować ją do konkretnej dynamiki grupy.

Ta zabawna gra polega na narysowaniu obrazka i próbie odgadnięcia słowa, które on przedstawia. Zwycięzcą jest drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. Gracze mogą grać w tę grę z rodziną, przyjaciółmi, a nawet w zaciszu własnego domu. To świetny sposób na ćwiczenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i rozwijanie pracy zespołowej.

Pictionary to zabawny sposób na sprawdzenie słownictwa i pojęć. Można w niego grać online lub na aplikacji tablicowej. Szablon Pictionary może być stworzony dla każdej grupy, aby użyć go przed narysowaniem następnego słowa. Jest to również dobry sposób na budowanie pewności siebie i pracy zespołowej grupy.

Jeśli jesteś początkujący w tej grze, najlepiej grać w nią z większymi grupami. Większe zespoły będą grały szybciej. Możecie też podzielić się na dwie drużyny. Pierwsza drużyna jest odpowiedzialna za losowanie, natomiast celem drugiej jest odgadnięcie słowa.

Pictionary jest zabawą, którą można wykonywać z dziećmi i zabawnym sposobem na nawiązanie więzi między rodzicami a dziećmi. Jest to świetny sposób na budowanie słownictwa przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności kreatywnego myślenia. Karty Pictionary zawierają obrazki, które przedstawiają szeroką gamę tematów. Użycie tych kart w grze pomoże dzieciom poznać różne tematy, w tym historię, gramatykę i naukę.

Fruits Basket

Jeśli szukasz zabawnej gry, w którą można grać z dużymi grupami, Fruits Basket to świetny wybór. Gra może być rozgrywana z wykorzystaniem przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak kosz z owocami, i może być tematycznie związana z dowolną okazją. Aby zagrać, podziel grupę na zespoły i nadaj każdemu z nich nazwę opartą na owocu lub liczbie. Napisz nazwę na kartce papieru i przymocuj kawałek taśmy do przodu.

Pierwsza gra polega na tym, że wszystkie dzieci siedzą w kole, a prowadzący nadaje im imiona na podstawie innego rodzaju owoców. Dziecko, które nie zostało nazwane, dostaje zadanie znalezienia nowego miejsca. W filmie Fruits Basket, Tohru Honda nie dostaje owocu, więc jego koledzy z klasy nazywają go „onigiri”, zamiast tego.

Fruits Basket to świetna gra do nauki gramatyki, słownictwa i umiejętności komunikacyjnych. Gra jest łatwa do dostosowania do konkretnych wzorców gramatycznych i słownictwa. Jeśli Twoja grupa jest mała, możesz przypisać każdej osobie inne owoce. W każdym razie ważne jest, aby każdy pamiętał swój owoc i aby się nie dublował.

Chociaż Fruits Basket nie jest grą doskonałą, to jest to zabawa dla małych dzieci. Łatwo jest zgubić się w fabule i łatwo jest odnieść się do bohaterów. Seria ma świetną linię fabularną, a także elementy komediowe i tragiczne, do których łatwo się odnieść. W Fruits Basket jest dużo serca i duszy. Nie możesz pomóc, ale uśmiechnąć się, śmiać się i czuć się dobrze, gdy grasz w tę kolorową, przyjemną grę.

Fruits Basket to zabawny sposób na powtórzenie słownictwa ze szkoły podstawowej. Potrzebny będzie kosz z owocami i krzesła. Na szczęście ta gra jest łatwa do zorganizowania w domu i wymaga tylko kilku składników. Jest to również zabawny sposób na ćwiczenie mówienia po angielsku.

Miming

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym uczniem, istnieje wiele zabawnych gier, w które możesz grać, aby ćwiczyć angielski. Gra taka jak Couch Potato jest świetna do ćwiczenia słownictwa. Każdy gracz musi powiedzieć jedno słowo i opisać inne. To może być zabawne i może trwać godzinami, ale upewnij się, że masz zasady, aby grać bezpiecznie. Powinieneś również uwzględnić zasadę wymagającą od graczy wyjaśnienia związku między słowami.

Dobra gra angielska będzie prosta do zagrania i będzie miała jasne zasady. Powinieneś być w stanie przeczytać zasady i zagrać w nią przynajmniej dwa razy, aby opanować język. Możesz również spróbować gier grupowych, takich jak Hangman, w której jedna osoba musi zmierzyć się z drugą, aby przeliterować słowo.

Alternatywnie, możesz zagrać w angielską grę taką jak Battleship. Jest to klasyczna strategiczna gra planszowa, która zapewni Tobie i Twojemu uczniowi wiele okazji do ćwiczenia gramatyki i słownictwa. Aby mieć najwięcej zabawy, musisz grać w dwie osoby. Istnieje kilka różnych wersji tej gry, które możesz wypróbować, w zależności od klasy.

Jedną ze świetnych stron jest FreeRice, która pozwala na wgrywanie słów i obrazów, aby stworzyć własne gry. Jest to świetny sposób na ćwiczenie gramatyki i słownictwa bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Wadą tej strony jest to, że słownictwo jest trochę podstawowe i powtarzalne. Niemniej jednak jest to nadal świetny sposób na ćwiczenie słownictwa angielskiego wyższego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gry bez bałaganu - 5 propozycji
Czytaj Dalej

Gry bez bałaganu – 5 propozycji

Wszyscy chcielibyśmy, abyśmy mogli grać w gry bez bałaganu. Nie jest to niemożliwe. Możesz użyć prostych przedmiotów i…
Nauka o życiu zwierząt na wsi
Czytaj Dalej

Nauka o życiu zwierząt na wsi

Poznawanie życia zwierząt na wsi może być doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności poznawczych dziecka. Nie tylko może pomóc…
Jak mądrze wspierać naturę
Czytaj Dalej

Jak mądrze wspierać naturę

Jednym z najlepszych sposobów na zainteresowanie dzieci przyrodą jest zainwestowanie w edukacyjne książki przyrodnicze. W ten sposób możesz…