Czułe opowieści na Boże Narodzenie

Czułe opowieści na Boże Narodzenie

Jest kilka różnych opowieści, które są odpowiednie na Boże Narodzenie. Możesz zacząć od „Świerszcza na palenisku” lub „Strasznego człowieka i targu duchów” i od nich kontynuować. Można nawet poczytać o warsztacie prezentów w domu Ojca Mikołaja w Laponii. Są jednak i takie historie, które są bardziej ponure i smutne.

Świerszcz na podwórku

Urocza nowela Charlesa Dickensa, opublikowana na Boże Narodzenie w 1845 roku, Świerszcz na podwórku to urocza opowieść o życiu rodzinnym. Dickens używa świerszcza jako rodzaju anioła stróża, a historia podzielona jest na cztery rozdziały, z których każdy ma swoje własne przesłanie. Historia śledzi dwie siostry, z których jedna jest zaangażowana w skomplikowany plan ucieczki. Choć nie jest to tradycyjna opowieść świąteczna, ma swoje miejsce w świątecznym lore.

Cricket on the Hearth został pierwotnie wystawiony w 1845 roku w Surrey Theatre. Została wystawiona w Nowym Jorku w 1859 roku i była ponownie wystawiana w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przez resztę XIX wieku. W roli głównej wystąpili John Toole, Jean Davenport i Henry Irving. Była również ważnym krokiem w karierze Josepha Jeffersona.

Wśród najbardziej wzruszających opowieści bożonarodzeniowych Świerszcz na kominku należy do klasyki. Jest doskonałą propozycją do czytania na głos w święta. Jest to pomysłowa historia, ale jej struktura zdań i plątanina słów sprawiają, że czasami trudno ją śledzić. Chociaż w niektórych miejscach jest smutna, czytelnicy pozostaną z uczuciem ciepła i współczucia dla bohaterów. Czułe historie na Boże Narodzenie: The Cricket on the Hearth to jeden z najlepszych przykładów wiktoriańskiej domowości.

The Cricket on the Hearth to staruszek, który przychodzi zamieszkać z Johnem Peerybingle. John jest miłym i uczciwym człowiekiem, natomiast Tilly Slowboy jest zawadiacką pokojówką. Świerszcz jest aniołem stróżem domu, który pomaga rodzinie. Historia kończy się rozwiązaniem konfliktów, a świerszcz przywraca Johnowi szczęśliwy dom.

The Adventure of the Blue Carbuncle

The Adventure of the Blue Carbuncle to jedna z najbardziej lubianych tajemnic Bożego Narodzenia. Jest dostępna zarówno w formie audiobooka, jak i książki, można ją kupić osobno lub pobrać jako kolekcję. Narratorem audiobooka jest Alan Cumming. Historia skupia się na rzadkim niebieskim diamencie skradzionym księżnej Moncor. W grę wchodzi również intrygujący detektyw Sherlock Holmes, który wykorzystuje swoją znajomość prawa do rozwiązania sprawy morderstwa.

The Adventure of the Blue Carbuncle rozgrywa się w okresie świątecznym i zawiera nieprawdopodobny zestaw bohaterów. Historia otwiera się z Dr Watson odwiedza Sherlock Holmes na 221B Baker Street w szlafroku, i obejmuje Holmes badania poobijany kapelusz. Bada również świeżą gęś, przyniesioną przez swojego ochroniarza, Petersona. Peterson obserwował uliczną przepychankę w poprzedni dzień Bożego Narodzenia i poszedł na pomoc ofierze.

Klasyczna opowieść, niebieski karbunkuł zawsze był kojarzony z morderstwem i zbrodnią. Tajemniczy mężczyzna, który go kradnie, zostaje złapany i osądzony w sądzie. Detektywowi udaje się jednak znaleźć sprawcę, ale gęś ma ukryty w środku bezcenny klejnot.

Przygoda niebieskiego karbunkuła to doskonała propozycja na wakacje. Opowieść jest zachwycającą mieszanką fantazji i tajemnicy. Choć nie jest szczególnie wierna oryginałowi, zachowuje ideę klejnotu i trudności detektywa z jego zlokalizowaniem. Sceneria przypomina wiktoriańskie Boże Narodzenie, a z opowieści zrobiono wersję telewizyjną.

The Haunted Man and the Ghost’s Bargain

Charles Dickens’s „The Haunted Man and the Ghost’s bargain” był pierwotnie zaplanowany do publikacji w 1847 roku, ale został odłożony, ponieważ autor był już wyczerpany po serializacji Dombey and Son. Zamiarem Dickensa było, aby książka obudziła miłosne myśli w chrześcijańskiej krainie. Jednak krytycy stracili cierpliwość do dydaktyzmu i sentymentalizmu tych opowieści. Mimo to w ciągu sześciu tygodni przed Bożym Narodzeniem sprzedała się w ponad 18 tys. egzemplarzy i przyniosła zysk w wysokości prawie PS800. Historia cierpi jednak na brak realistycznych szczegółów i zdarzeń.

Podczas gdy fabuła „Nawiedzonego człowieka i targania się z duchem” ma pewne aspekty tradycyjnych opowieści o duchach, historia jest zasadniczo o duchu sezonu. „Straszny człowiek i okazja dla duchów” Dickensa jest jego piątą nowelą bożonarodzeniową, a jej tematyka nawiązuje do wątków z pierwszej opowieści, „Opowieści wigilijnej”. Historia skupia się na profesorze Philipie Williamsie, samotnym i nieszczęśliwym człowieku, który wynajmuje swój pokój młodej kobiecie, która go kocha.

W epoce wiktoriańskiej nastąpiło odrodzenie ducha świąt Bożego Narodzenia i ponowne zainteresowanie zjawiskami paranormalnymi. W szczególności, twórczość Charlesa Dickensa stała się synonimem Bożego Narodzenia, generując popularną fascynację duchami w XIX wieku. Jego nowela „A Christmas Carol” przyniosła mu znaczne uznanie za Atlantykiem. Jego mniej znane utwory były później publikowane w formie czasopism i książek.

Warsztat upominków Ojca Świętego w Laponii

Jeśli szczególnie interesujesz się świętami Bożego Narodzenia i uwielbiasz oglądać Ojca Świętego, możesz odwiedzić jego warsztat upominków w Laponii. Warsztat prezentów mieści szeroką gamę produktów, od zabawek po rzeźby dzikich zwierząt. Jest to również dom dla tradycyjnych rzemiosł i prezentów. Odwiedź ten warsztat prezentów, jeśli jesteś zainteresowany unikalnym i niezapomnianym prezentem świątecznym.

Warsztat zatrudnia ponad 132 000 elfów. Podczas gdy większość z tych elfów jest zaangażowana w tworzenie zabawek, niektóre z nich są również odpowiedzialne za administrację warsztatu. Co więcej, są one również odpowiedzialne za sprzątanie i ogólne obowiązki wokół warsztatu. Aby móc to wszystko zrobić, Mikołaj potrzebuje ogromnego warsztatu, zajmującego 5 697 974 metrów kwadratowych. Wiąże się to z dużym zużyciem energii: 7.026.624.000 EUR rocznie.

Oprócz warsztatu prezentowego Świętego Mikołaja, można również odwiedzić Santa Claus Holiday Village. Znajduje się ona na prawo od restauracji Three Elves. W budynku znajduje się również Świąteczny Domek Santa & Exhibition, restauracja, oraz kawiarnia. W Wiosce Świętego Mikołaja można również odwiedzić oficjalny automat z monetami Świętego Mikołaja. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla kogoś, kto ma wszystko, to jest to idealne miejsce dla niego.

Odwiedzenie warsztatu Świętego Mikołaja w Laponii pozwoli Ci doświadczyć autentycznego ducha Bożego Narodzenia. Będąc tam, będziesz miał okazję zobaczyć elfy Świętego Mikołaja w akcji. W okresie świątecznym Mikołaj będzie zajęty przygotowywaniem prezentów dla nas wszystkich. W ciągu całego dnia Mikołaj otrzymuje ponad 30 000 listów. Ponadto jego elfy współpracują z Posti, organizacją, która sortuje listy dla Mikołaja. Oprócz listów świątecznych, znajdziesz tu listy z całego świata, w wielu językach.

Świecący jasny nos Rudolfa

Kiedy ludzie myślą o Rudolfie, mogą pomyśleć o jego świecącym czerwonym nosie. To główny bohater historii w „Rudolph’s Lessons For Life” (która otwiera się książeczką z opowiadaniami, a zamyka żywym gospodarzem). Ale Rudolph jest znacznie więcej niż spotyka się na pierwszy rzut oka. Jest on antropologiem, profesorem antropologii na Uniwersytecie Dartmouth. Tłumaczy, że jego badanie zachowań reniferów w Arktyce pomaga wyjaśnić, dlaczego jest tak zdolny do prowadzenia Mikołaja przez gęstą mgłę bieguna północnego.

Oprócz bycia ikoniczną postacią świąteczną, Rudolph jest również popularną piosenką świąteczną, która opowiada o specjalnym reniferze Mikołaja, z błyszczącym czerwonym nosem. Piosenka ma bardzo chwytliwą melodię i uczy dzieci, aby były dobre i zachowywały się.

Kiedy dzieci słyszą o świecącym jasnym nosie Rudolfa, martwią się, że będzie on je straszył. Myślą, że sprawi, że dzieci będą płakać, ale prawda jest taka, że on po prostu chce, aby dobrze się bawiły. To dlatego, że jest dobrym chłopcem. Zawsze chce pomagać ludziom. I nie chce ich rozczarować, nie dotrzymując obietnicy.

W jednej z wersji Rudolph zostawia swoich przyjaciół, aby spędzili z nim noc. Martwi się jednak, że jego świecący nos mógł narazić ich na niebezpieczeństwo. I dlatego wraca do domu.

Prezent Mikołaja dla kalekiego baranka

Historia o prezencie Mikołaja dla kalekiego baranka ma głębokie przesłanie dla małych dzieci. Jozue, baranek, ma kalekie nogi i bardzo różni się od reszty swojego stada. Nie może skakać ani biegać jak inne owce. Znajduje pocieszenie u swojej starej przyjaciółki Abigail, która traktuje go z życzliwością i przypomina mu, że Bóg jest z nim.

Jozue, jagnię urodzone z kalectwem, czuł się pominięty, gdy inne jagnięta bawiły się na polu. Ale Bóg miał dla niego specjalny plan. Jego przeznaczeniem było być wyjątkowym i doświadczyć narodzin Jezusa. W rezultacie był w stanie dać Jezusowi dar, którego nikt inny nie mógł dać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gry bez bałaganu - 5 propozycji
Czytaj Dalej

Gry bez bałaganu – 5 propozycji

Wszyscy chcielibyśmy, abyśmy mogli grać w gry bez bałaganu. Nie jest to niemożliwe. Możesz użyć prostych przedmiotów i…
Jak nauczyć malucha sprzątać zabawki
Czytaj Dalej

Jak nauczyć malucha sprzątać zabawki

Ten film to fantastyczny sposób na wprowadzenie maluchów do nowych rzeczy i doświadczeń. Głównym celem jest zachęcenie do…